Sprawdza moc swojego AMG na drodze krajowej. Mając 190 km/h śmignął obok Łady (wideo)

Modyfikując mechanicznie swój samochód, jedną z najważniejszych dla Ciebie kwestii jest to, jak zmieniły się parametry i osiągi Twojego auta.

W cywilizowany i legalny sposób najlepiej jest to sprawdzić na hamowni lub zamkniętym lotnisku. Pojawiło się jednak kilka rozwiązań amatorskich, które kuszą młodych kierowców do sprawdzania osiągów na drogach publicznych.

Zapuścił głośną muzę w Mercedesie-AMG G 63 i “Z drogi śledzie, bo król jedzie” (wideo)

Urządzenia bazujące na GPS, które łączą się z naszymi smartfonami, w bardzo prosty sposób mogą Cię uświadomić o tym jak szybki masz samochód.

Właściciel Mercedesa-AMG E 63 S 4MATIC+ wybrał właśnie tę opcję. Nie pojechał jednak na opuszczone lotnisko, a na zwykłą drogę krajową w okolicy. W zaledwie 20 sekund rozpędził się od 0 do ponad 240 km/h.

4.0 litrowy silnik V8, który seryjnie generuje 612 koni mechanicznych, teraz ma ich około 850. Pozwala to na sprint do 100 km/h w czasie 2,79 sekundy i przyspieszenie od 100 do 200 km/h w 5,98 sekundy.

Rozpędził się do 311 kmh starym AMG. W Polsce dostałby za to karę nawet 30 tys. złotych (wideo)

Kierowca nie zważał na nic. Nie obchodziło go to, że na jezdni panuje aktualnie ruch. Gość z Łady, przy której Mercedes przeleciał z prędkością 190 km/h, musiał być w wielkim szoku.