Spotkał Volkswagena ID.Buzz ładując Teslę. Mamy zdjęcia wnętrza elektrycznego VW (wideo)

Na 9 marca Volkswagen zaplanował premierę swojego kolejnego w pełni elektrycznego modelu ID.Buzz. Zamaskowane egzemplarze nadal podróżują po świecie i przechodzą testy.

Jeden z użytkowników Tesli Model S spotkał niedawno jeden z tych samochodów w Norwegii. Auto zaparkowało obok jego auta przy ładowarce. Postanowił się mu przyjrzeć z bliska.

2022 Volkswagen ID.Buzz
2022 Volkswagen ID.Buzz fot. Marcus Mueller

My już wiemy jak będzie wyglądał elektryczny bus Volkswagena. Oto ID.Buzz w całej okazałości

Dzięki niemu wiemy jakich rozmiarów jest to auto w porównaniu do stojącego obok Porsche Taycana, Tesli Model S czy Nissana NV200. Autor nagrania sprawdził też rozmiar opon oraz rodzaj hamulców na obu osiach.

W sieci pojawiły się również pierwsze zdjęcia wnętrza ID.Buzz. W bagażniku możemy zauważyć podwójną podłogę, która pozwala na uzyskanie płaskiej przestrzeni po złożeniu siedzeń w drugim rzędzie.

2022 Volkswagen ID.Buzz
2022 Volkswagen ID.Buzz fot. Marcus Mueller
2022 Volkswagen ID.Buzz
2022 Volkswagen ID.Buzz fot. Marcus Mueller

Niektórzy twierdzą, że pod nią znajduje się złożony trzeci rząd foteli. Nam się wydaje, że akurat w tym egzemplarzu tak nie jest, ale z pewnością Volkswagen da możliwość zakupu wersji z większą liczbą miejsc niż 5.

Elektryczny Volkswagen ID.Buzz zadebiutuje 9 marca. Dostaniemy go wcześniej niż Amerykanie

Volkswagen ID.Buzz ma zapewniać zasięg do 500 kilometrów i ma być oferowany w wersji z napędem na tylną oś lub na wszystkie cztery koła.