Podczas jazdy próbnej rozbił Ferrari Enzo warte 13 mln zł. Tego egzemplarza już nie kupi (wideo)

O poranku mieszkańcy holenderskiej miejscowości Baarn mogli być świadkami bardzo niecodziennego widoku. Na poboczu jednej z dróg stało roztrzaskane Ferrari Enzo.

Kierowca stracił panowanie nad autem i uderzył w drzewo. Z lekkimi obrażeniami został on przewieziony do szpitala. Najprawdopodobniej była to jazda testowa przed zakupem.

Ferrari Enzo
Ferrari Enzo fot. @european_carshots

Wyciął katalizatory ze swojego Ferrari Enzo. Ciekawe ile by dostał za nie na skupie (wideo)

Samochód posiadał zielone tablice rejestracyjne. Posiadają je auta, które są własnością dilera. Niestety, deszczowe warunki przerosły potencjalnego nabywcę.

Za napęd Ferrari Enzo odpowiada 6.0 litrowe V12, które na tylną oś przekazuje moc 660 koni mechanicznych oraz moment obrotowy 657 niutonometrów. Przyspieszenie do 100 km/h zajmuje 3,9 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 355 km/h.

Dzisiaj wartość takiego auta wynosi około 3 milionów euro, czyli nieco ponad 13 milionów złotych. Zależy to oczywiście od przebiegu i stanu samochodu.

Ferrari Enzo
Ferrari Enzo fot. @european_carshots

„Enzo, Enzo! Ja…” Oto najdroższy egzemplarz na świecie. Sprzedał się za 15 milionów złotych

W sierpniu 2021 roku sprzedano najdroższy egzemplarz w historii, który osiągnął cenę 15 milionów złotych. Miał na liczniku zaledwie 568 kilometrów przebiegu. Ferrari Enzo sprzedano w liczbie 400 egzemplarzy.