Pierwsze egzemplarze Aston Martina Valkyrie na ulicach. “Przy VW Polo wygląda jak UFO” (wideo)

Od 2016 roku fani marki Aston Martin śnią nieprzerwanie o modelu Valkyrie. Prace nad finalną wersją auta trwały dosyć długo, ale w końcu Brytyjczycy mogą świętować.

Rok temu producent obiecał, że dostawy rozpocznie w drugiej połowie 2021 roku. Najprawdopodobniej dotrzymał słowa i w końcu możemy zobaczyć pierwsze egzemplarze na ulicach.

Oto Aston Martin Valkyrie Spider. 11,5 tysiąca obrotów przy 330 km/h bez dachu (wideo)

Tylko 150 osobom udało się zamówić Aston Martina Valkyrie. Jedną z nich możesz zobaczyć na załączonym nagraniu wideo. Wyjazd takim autem na miasto, przyciąga wzrok dosłownie każdego przechodnia.

Samochód wygląda jak futurystyczny bolid, który dopiero co zjechał z toru wyścigowego. Głośny dźwięk 6.5 litrowego silnika V12 tylko potęguje to wrażenie.

2023 Aston Martin Valkyrie Spider
2023 Aston Martin Valkyrie Spider

Ważące 1100 kilogramów auto posiada hybrydowy napęd o mocy 1174 koni mechanicznych. Dzięki temu czas przyspieszenia do 100 km/h wynosi tylko 2,5 sekundy, a prędkość maksymalna przekracza 400 km/h.

Oczywiście najwięcej frajdy Valkyrie sprawi swoim właścicielom na torach wyścigowych, ale zdecydowanie również ciekawe jest oglądanie tak zjawiskowego samochodu w ruchu publicznym. Szczególnie w towarzystwie tak przyziemnych aut jak VW Polo czy Opel Zafira.

1100-konna wyścigówka na autostradzie. Aston Martin Valkyrie na ostatnich testach (wideo)

Mimo wysokiej ceny, która startowała z poziomu około 11 milionów złotych, brytyjski producent momentalnie znalazł 150 osób chętnych do zakupu. Musieli oni uzbroić się w cierpliwość, ale już niedługo najpewniej otrzymają swój egzemplarz.