Okazjonalny transport dziecka? 20-letni VW Sharan za kilka tys. zł jest zawsze gotowy (wideo)

Prawidłowe przewożenie dzieci w samochodzie to temat rzeka. Wiele przepisów reguluje jego sposób oraz wymagany rodzaj fotelika. Wszystko zależy od mnóstwa czynników.

Od czasu do czasu może się pojawiać problem, kiedy jesteś poproszony o przewiezienie dziecka, ale nie posiadasz odpowiedniego wyposażenia we własnym aucie. Wówczas zazwyczaj należy odmówić udzielenia pomocy.

Uruchomienie procedury startu jest dziecinnie proste. Udowodnił to 6-latek w Golfie R (wideo)

Z pomocą mogą przyjść rozwiązania stosowane przez niektórych producentów. Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz zintegrowany fotelik, który można znaleźć w Volkswagenie Sharanie pierwszej generacji.

Oparcie wykonano z materiału, które z pewnością spodoba się wszystkim dzieciakom. Znalazło się nawet miejsce dla specjalnych pasów bezpieczeństwa z napinaczem.

Fotelik Volvo
Fotelik Volvo

Jest to bardzo przemyślana konstrukcja, którą w podobnej formie można znaleźć też u innych producentów. Współcześnie widzieliśmy coś podobnego w autach marki Volvo.

Zabrał dzieciaki na przejażdżkę McLarenem. V8 pluło płomieniami o wysokości metra (wideo)

Nie zalecamy oczywiście korzystania z tego fotelika na co dzień, a jedynie w awaryjnych sytuacjach, na niezbyt długich dystansach. Wtedy, kiedy z różnych powodów nie możemy użyć odpowiedniego siedziska dostosowanego dla naszego dziecka.