Nowe Audi R8 z manualną skrzynią? Proszę bardzo, ale tylko jeśli zamówisz pakiet twin turbo

Być może nie zdążyłeś tego zauważyć, ale druga generacja Audi R8 nie była dostępna z manualną skrzynią biegów. Każdy wariant sprzedawany jest z 7-stopniową przekładnią S-tronic.

Jest jednak pewna firma tuningowa w Stanach Zjednoczonych, która właśnie dokonała konwersji. Zamontowali ręczną skrzynię do R8 w limitowanej edycji Decennium z 2020 roku.

Audi R8 V10 Manual Underground Racing
Audi R8 V10 Manual Underground Racing

Cwaniaczek w Tesli rzucił się na typków z Audi R8. Przez chwilę miał wielką nadzieję (wideo)

Oprócz tego, 5.2 litrowa jednostka V10 zyskała podwójne doładowanie w postaci dwóch turbosprężarek. Teraz silnik generuje moc 1 500 koni mechanicznych.

Firma Underground Racing jest w stanie zamontować manualną skrzynię do kolejnych egzemplarzy, ale zrobi to tylko wtedy, gdy zamówisz u nich również pakiet twin-turbo.

Audi R8 V10 Manual Underground Racing
Audi R8 V10 Manual Underground Racing

Niestety nie wiemy jeszcze jak dużo będą sobie życzyli za zmianę skrzyni biegów, ale sam tuning silnika to koszt między 200 000 a 720 000 złotych. W zależności od planowanej mocy i osiągów.

Wsadził BiTurbo do Audi R8, żeby “zaczęło jechać”. Patryk gonił go w Corvette Z06 (wideo)

Co ciekawe, tunerowi udało się w bardzo ładny sposób wkomponować lewarek zmiany biegów do wnętrza R8 4S. Wygląda, jakby samochód wyjechał w tym stanie z fabryki.