Nie wiedział, jakim paliwem tankować McLarena. Zadzwonił do dilera i bardzo się zdziwił (wideo)

Posiadanie sporej kolekcji drogich i sportowych samochodów wymaga od właściciela nie tylko wysokiego stanu konta, ale również świetnej pamięci. Obsługa każdego auta może się od siebie znacząco różnić.

Manny Khoshbin, którego być może już kojarzysz za sprawą popularnego kanału na Youtube, wybrał się niedawno znowu na przejażdżkę swoim McLarenem Speedtail.

Kupił go pół roku temu i dopiero teraz ma “porę karmienia”. McLaren robi 0-320 w 11 s (wideo)

To egzemplarz jedyny w swoim rodzaju egzemplarz, który został zbudowany we współpracy z luksusowym domem mody Hermes. Manny często korzysta z usług tego projektanta w swoich autach.

McLaren Speedtail napędzany jest 4.0 litrowym V8 z układem hybrydowym o łącznej mocy 1050 koni mechanicznych. Potrafi rozpędzić się do 300 km/h w 12,8 sekundy i osiągnąć prędkość 403 km/h.

Posiada Bugatti Chirona od ponad roku. Do tej pory nie zapłacił ani grosza za serwis (wideo)

Tym razem Manny musiał zadzwonić do swojego dilera Mclarena, żeby upewnić się jakim paliwem może zatankować Speedtaila. Oczywiście, nie chodziło o kwestię czy ma to być diesel czy benzyna, a o liczbę oktanową. Po krótkiej rozmowie telefonicznej okazało się, że Speedtail może być tankowany nawet tańszym 91-oktanowym paliwem, ponieważ silnik został do takiego paliwa dostosowany.