Nie oszczędza 1 z 499 Ferrari LaFerrari na krętych drogach. Dźwięk V12 wywołuje ciarki (wideo)

Limitowane edycje najbardziej wyjątkowych modeli Ferrari zazwyczaj przebywają w ciepłych garażach z podłączonym urządzeniem do podtrzymywania życia akumulatora.

Są one zazwyczaj traktowane jak auta kolekcjonerskie, w których oczekuje się tylko na wzrost wartości. Na szczęście jest jeszcze kilku właścicieli, którzy nie boją się z nich korzystać.

Spalił gumę Ferrari LaFerrari Aperta w samym centrum miasta. Policjanci byli wściekli (wideo)

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz przejażdżkę jednym z 499 egzemplarzy Ferrari LaFerrari. Kierowca nie oszczędzał go na pustej krętej drodze.

Wykorzystywał spory potencjał hybrydowego napędu, który opiera się na 6.3 litrowym silniku V12. Łączna moc wynosi tak 963 konie mechaniczne, a moment obrotowy to ponad 900 niutonometrów.

Producent zapewnia, że mimo tylnego napędu auto potrafi rozpędzić się do 100 km/h w zaledwie 2,7 sekundy. Maksymalna prędkość, jaką osiągniesz w LaFerrari wynosi około 370 km/h.

Tak wygląda jazda z prędkością 370 km/h Ferrari LaFerrari po autostradzie (wideo)

Mamy tylko nadzieję, że podczas jazdy nie doszło do znacznego przekraczania dozwolonych na tej drodze prędkości. Dziwi jednak fakt, że na liczniku pojawiła się cenzura.