Najbardziej szpanerski odbiór Bugatti? Podjechał pod salon trzema innymi egzemplarzami (wideo)

Dzwoniąc do Bugatti nie będą Ci oni już w stanie pomóc jeśli będziesz chciał zamówić nowy egzemplarz Chirona. Wszystkie 500 egzemplarzy znalazło już swoich właścicieli.

Wśród nich było też kilka edycji specjalnych, jak na przykład Chiron Super Sport 300+, którego sprzedano tylko 30 klientom. Jeden z nich doczekał się momentu odbioru swojego egzemplarza w Londynie.

Bugatti oszukało go po raz kolejny. Tym razem Chiron Super Sport okazał się… szybszy (wideo)

Żeby podkręcić atmosferę i pochwalić się swoją kolekcją, przyjechał pod salon TRZEMA innymi egzemplarzami Bugatti ze swojej kolekcji. To się nazywa dopiero szpan.

Bugatti Chiron Super Sport 300+
Bugatti Chiron Super Sport 300+

Na miejscu pojawiło się jego Divo, Chiron w limitowanej wersji 110 Ans i Veyron 16.4 Super Sport World Record Edition. Łączna wartość trzech samochodów to ponad 70 000 000 złotych.

Teraz do jego kolekcji dołączy Chiron w wersji Super Sport 300+. To model stworzony z okazji pobicia rekordu prędkości. Kierowcy testowemu udało się osiągnąć aż 490,4 km/h.

Samochód ten wyróżnia się zwiększoną o 100 koni mechanicznych mocą i kilkoma dodatkami aerodynamicznymi. 8.0 litrowy silnik W16 generuje teraz zatem 1600 koni mechanicznych oraz 1600 niutonometrów.

Bugatti Chiron Super Sport 300+
Bugatti Chiron Super Sport 300+

Właściciele 30 egzemplarzy Chirona Super Sport 300+ nie będą jednak w stanie podjąć próby pobicia rekordu prędkości. Elektroniczny ogranicznik odetnie dopływ paliwa po osiągnięciu 442 km/h.

Sprzedał podpalone Bugatti Chiron za ponad 6 mln zł. Nikt nie wie, ile wyjdzie naprawa (wideo)

Cena zakupu tak wyjątkowego Chirona zaczynała się od 16 000 000 złotych netto. Mimo to, Bugatti nie miało oczywiście problemu ze znalezieniem chętnych.