Mercedes-Benz nie zbuduje żadnego kombi po 2030 roku. Audi RS6 będzie bezkonkurencyjne?

Do tej pory słyszeliśmy tylko deklaracje o przejściu w pełni na napędy elektryczne. Teraz jeden z producentów zapowiedział, że rezygnuje z popularnego rodzaju nadwozia.

Od 2030 roku Mercedes-Benz nie będzie posiadał w swojej ofercie żadnego auta typu kombi. Już w 2025 roku zabraknie na przykład następcy Mercedesa CLA Shooting Brake.

Mercedes-AMG EQS 53 4MATIC+ już w Polsce. Ceny 658 KM elektryka startują od 728 600 zł

Według portalu Automobilewoche, ostatnim kombi, które będzie oferowane przez Mercedesa ma być taki wariant Klasy E. Niemcy skupią się bardziej na autach elektrycznych i nadwoziach typu SUV.

Mercedes-AMG E 63 S
Mercedes-AMG E 63 S

Istnieje więc szansa dla Audi, że ostatecznie model RS6 stanie się bezkonkurencyjny. Do tej pory walczył o klienta z Mercedesem-AMG E 63 S 4MATIC+ kombi. BMW nie jest obecne w tym wyścigu już od jakiegoś czasu.

Oczywiście będzie to już walka tylko i wyłącznie 'na prąd’. Już w 2026 roku Audi pokaże światu swój ostatni samochód z napędem spalinowym. Od tamtego momentu wszystkie nowe modele będą elektryczne. Mamy nadzieję, że RS6 Avant otrzyma godnego następcę.

Mercedes-AMG E63 S 4MATIC+ vs Audi RS6 Avant
Mercedes-AMG E63 S 4MATIC+ vs Audi RS6 Avant

W 2026 roku Audi zamknie pewien długi rozdział. Pojawi się ostatni taki model w historii

Mercedes podobno chce spróbować zaprojektować auto ze zwiększonym prześwitem, ale posiadające nadwozie typu sedan. Połączenie tych dwóch elementów ma przyciągnąć wielu klientów. Pożyjemy, zobaczymy.