Japoński rywal dla Audi A6 Avant i Mercedesa Klasy E kombi? Lexus nie podjął walki z Niemcami

Od dłuższego czasu w ofercie Lexusa nie uświadczysz już żadnego modelu z nadwoziem kombi. Rynek motoryzacyjny się zmienia i tego typu auta stają się mniej popularne. Ich miejsca zajmują SUV-y.

Na szczęcie nie brakuje grafików komputerowych, którzy pozwalają nam wyobrazić sobie modele, które najprawdopodobniej nigdy nie powstaną.

Lexus ES350 kombi
Lexus ES350 kombi

Nowy Lexus ES 300h (2022) oficjalnie. Dane techniczne, poziom spalania, polskie ceny (wideo)

Na załączonych zdjęciach możesz zobaczyć Lexusa ES w wersji kombi. Wydaje nam się, że bardzo skutecznie mógłby on powalczyć z Audi A6 Avant czy Mercedesem Klasy E.

Lexus mógłby też pójść dalej i pod maskę wrzucić 5.0 litrowy silnik V8 o mocy 477 koni mechanicznych, który znamy z GS F czy LC 500. Wtedy skutecznie powalczyłby z Audi S6 czy Mercedesem-AMG E 53.

Na grafikach widzimy jednak zwyczajny wariant ES350 F Sport. Oznacza to, że pod maską skrywa się 3.5 litrowy silnik V6 o mocy 250 lub 302 koni mechanicznych. Zależy to od rynku, na który zostało auto przeznaczone.

Lexus ES350 kombi
Lexus ES350 kombi

U nas dostępna jest tylko i wyłącznie hybryda ES300h. Napędza ją 2.5 litrowy silnik benzynowy, który łącznie z elektrycznym generują 218 koni mechanicznych.