Bugatti wzywa klientów do serwisu. Za darmo otrzymają opony o wartości 90 tysięcy złotych

Myślisz, że kupując jeden z najlepszych samochodów na świecie i wydając na niego kilkanaście milionów złotych, nie będziesz się borykał z żadnymi usterkami?

Nie zawsze wygląda to tak kolorowo. Bugatti wzywa właśnie do serwisu posiadaczy modelu Chiron Pur Sport. W trosce o bezpieczeństwo, klientom których egzemplarze mają ponad 4 000 kilometrów przebiegu, sugeruje się skorzystanie z lawety.

Bugatti Chiron Pur Sport
Bugatti Chiron Pur Sport

Zawiódł się przyspieszeniem Bugatti Chirona Pur Sport. Auta wartego 17,5 miliona zł netto (wideo)

Chodzi o opony marki Michelin. Producent zauważył, że mogą one posiadać wadę, która może spowodować jej pęknięcie podczas jazdy. To szczególnie niebezpieczne w aucie, które potrafi pędzić 350 km/h.

Bugatti Chiron Pur Sport to model, który dostosowany został do szybkiego pokonywania zakrętów i zabawy na torze wyścigowym. Jego 8.0 litrowy silnik W16 generuje 1 500 koni mechanicznych i 1 600 niutonometrów.

Bugatti Chiron Pur Sport
Bugatti Chiron Pur Sport

Do tej pory Bugatti zalecało wymianę opon w Chironie Pur Sport co 4 000 kilometrów. Koszt takiej operacji to około 180 000 złotych za cztery nowe sztuki Michelin Pilot Sport Cup 2R TR.

Bugatti oszukało go po raz kolejny. Tym razem Chiron Super Sport okazał się szybszy (wideo)

Teraz klienci otrzymają za darmo komplet tylnego ogumienia i zostaną poproszeni o ponowne pojawienie się w serwisie nie po 4 000, a 3 000 kilometrów, lub po 18 miesiącach od wymiany.