Bugatti wzywa klientów do serwisu. Za darmo otrzymają opony o wartości 90 tysięcy złotych

Myślisz, że kupując jeden z najlepszych samochodów na świecie i wydając na niego kilkanaście milionów złotych, nie będziesz się borykał z żadnymi usterkami?

Nie zawsze wygląda to tak kolorowo. Bugatti wzywa właśnie do serwisu posiadaczy modelu Chiron Pur Sport. W trosce o bezpieczeństwo, klientom których egzemplarze mają ponad 4 000 kilometrów przebiegu, sugeruje się skorzystanie z lawety.

Bugatti Chiron Pur Sport
Bugatti Chiron Pur Sport

Chodzi o opony marki Michelin. Producent zauważył, że mogą one posiadać wadę, która może spowodować jej pęknięcie podczas jazdy. To szczególnie niebezpieczne w aucie, które potrafi pędzić 350 km/h.

Bugatti Chiron Pur Sport to model, który dostosowany został do szybkiego pokonywania zakrętów i zabawy na torze wyścigowym. Jego 8.0 litrowy silnik W16 generuje 1 500 koni mechanicznych i 1 600 niutonometrów.

Bugatti Chiron Pur Sport
Bugatti Chiron Pur Sport

Do tej pory Bugatti zalecało wymianę opon w Chironie Pur Sport co 4 000 kilometrów. Koszt takiej operacji to około 180 000 złotych za cztery nowe sztuki Michelin Pilot Sport Cup 2R TR.

Teraz klienci otrzymają za darmo komplet tylnego ogumienia i zostaną poproszeni o ponowne pojawienie się w serwisie nie po 4 000, a 3 000 kilometrów, lub po 18 miesiącach od wymiany.