Bugatti oszukało go po raz kolejny. Tym razem Chiron Super Sport okazał się… szybszy (wideo)

Niedawno prezentowaliśmy Ci nagranie z udziałem Bugatti Chirona Pur Sport. Brytyjski dziennikarz otrzymał możliwość przejażdżki tym hypercarem.

To jedno z największych osiągnięć współczesnej motoryzacji. 1500-konny silnik W16 o pojemności 8.0 litrów czyni z tego auta prawdziwą rakietę.

Zawiódł się przyspieszeniem Bugatti Chirona Pur Sport. Auta wartego 17,5 miliona zł netto (wideo)

Niestety, nie udało się wtedy osiągnąć deklarowanego przez producenta czasu przyspieszenia do 100 km/h. Najwyraźniej warunki na to nie pozwoliły.

Tym razem, ten sam dziennikarz, zasiadł za sterami Chirona w wersji Super Sport. Tam miał do dyspozycji aż 1600 koni mechanicznych, a producent obiecuje, że samochód rozpędza się do 100 km/h w 2,4 sekundy.

Ponownie mija się to z prawdą, ale teraz w pozytywnym sensie. Już po pierwszej próbie udało się osiągnąć 100 km/h w czasie 2,3 sekundy. Co za bestia.

Bugatti Chiron na hamowni. Chyba nikt tego wcześniej nie zrobił

Bugatti Chiron Super Sport powstanie w liczbie zaledwie 30 egzemplarzy. Podstawowa cena każdego z nich to około 14 700 000 złotych netto. Prędkość maksymalna w tej wersji została ograniczona elektronicznie do 440 km/h.