BMW xDrive czy Mercedes 4MATIC. Który z nich lepiej przenosi 800 KM na asfalt? (wideo)

Kupując ponad 600-konnego rodzinnego sedana masz nadzieję, że samochód będzie piekielnie szybki i wystarczy Ci to na długo. Niestety, jak wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Po jakimś czasie niektórzy właściciele aut typu BMW M5, Audi RS6 czy Mercedes-AMG E 63 S, zaczynają odczuwać niedosyt. Wtedy z pomocą przychodzą firmy tuningowe.

BMW M4 czy Mercedes-AMG C 63 S? To nagranie pomoże Ci wybrać, który jest lepszy (wideo)

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz pojedynek dwóch niemieckich sedanów. Oba auta zostały poddane modyfikacjom, które znacznie podniosły parametry jednostek napędowych.

Pierwszym autem jest BMW M5 F90. Pod maską mamy tam 4.4 litrowy silnik V8, który między innymi dzięki firmie G-Power generuje teraz moc 800 koni mechanicznych.

Dokładnie taki sam potencjał drzemie pod maską Mercedesa-AMG E 63 S. 4.0 litrowe V8 zostało zmodyfikowane przez PureTuning. W obu samochodach mamy napęd na cztery koła, co zapowiada zaciętą walkę.

Zgodnie z przewidywaniami, wyścigi okazały się być bardzo wyrównane. Niuanse decydują o tym, który samochód lepiej przekazuje moc na asfalt.

Jeden z nich nie dał szans rywalom. Walka AMG, BMW M i Audi RS. Który jest najszybszy? (wideo)

Właściciel Mercedesa-AMG E 63 S, który jednak okazał się minimalnie gorszy, już się odgraża, że to nie jest jego ostatnie słowo. Wkrótce moc silnika wzrośnie jeszcze bardziej.