Audi ma konkurenta dla BMW X7 i Mercedesa-Benz GLS. Zbudują go na bazie Volkswagena

Od jakiegoś czasu Audi pracuje nad zupełnie nowym modelem. Ma to być ogromny SUV, który stałby się konkurencją dla BMW X7 czy Mercedesa-Benz GLS. Oznaczony najprawdopodobniej jako Q9, zostanie zbudowany na platformie MQB, którą znamy już z Volkswagena Atlasa. Co prawda nie jest on dostępny oficjalnie w Polsce, ale można go zauważyć na naszych drogach.

Rosyjscy graficy komputerowi postanowili sprawdzić, jak może wyglądać produkcyjna wersja Audi Q9. Nie było to trudne zadanie. Wystarczyło wkleić kilka charakterystycznych elementów na karoserię VW Atlasa.

2023 Audi Q9
2023 Audi Q9 fot. kolesa.ru

Daje nam to jednak jakiś pogląd i nie zdziwilibyśmy się, gdyby projekt ten nie różnił się on znacznie od prawdziwego wyglądu Audi Q9.

Istnieje też jednak szansa, że na naszym rynku nie zobaczymy tak wielkiego SUVa z czterema pierścieniami w grillu. Nie od dzisiaj wiadomo, że potężne samochody są uwielbiane przez Chińczyków.

Być może właśnie tylko dla nich projektowany jest ten model. Wszystkiego powinniśmy się dowiedzieć jeszcze w tym roku. Plotki głoszą, że nowe Audi zadebiutuje już niedługo.