Aston Martin czai się na koronę Lamborghini. Nadchodzi najmocniejszy SUV-a na rynku (wideo)

W drugiej połowie grudnia w Warszawie ponownie otwarto salon marki Aston Martin. Przerwa w oferowaniu tych aut w naszym kraju spowodowana była zmianą importera.

Teraz dystrybucją zajmie się grupa Auto Fus Group, która ma już duże doświadczenie w sprzedaży tak ekskluzywnych samochodów na polskim rynku.

Aston Martin DBX czy Mercedes-AMG GLE 63 S Coupe? Który lepiej wykorzystuje 4.0 V8? (wideo)

Już 1 lutego świat ujrzy nowy wariant pierwszego SUV-a Aston Martina. Model DBX, oznaczony najprawdopodobniej literką 'S’ ma być najmocniejszym luksusowym SUV-em na świecie.

2022 Aston Martin DBX Hybrid
2022 Aston Martin DBX Hybrid

Pod maską znajdziemy najprawdopodobniej 4.0 litrowy silnik produkcji Mercedesa-AMG, ale o nieco większej mocy niż w standardowym DBX. Tam generuje on 550 koni mechanicznych i 700 niutonometrów.

Żeby Brytyjczycy nie mijali się z prawdą, nowy DBX S powinien oferować moc co najmniej 650 koni mechanicznych. Właśnie tyle ma najmocniejszy obecnie produkowany SUV, czyli Lamborghini Urus.

Który SUV jest szybszy na torze? Do pojedynku stanęły Aston Martin DBX i Audi RS Q8 (wideo)

Owszem, mamy jeszcze 710-konnego Jeepa Grand Cherokee Trackhawk, ale nie możemy go zaliczyć do samochodów luksusowych, a właśnie to słowo podkreślają Brytyjczycy w swojej zapowiedzi.