Z zewnątrz wyglada rasowo jak Golf R, a pod maską oszczędne, 200-konne 2.0 TDI (wideo)

Volkswagen jest w stanie zaoferować Ci nowego Golfa w wielu różnych wariantach napędowych. Oszczędni wybiorą skromnego diesla, ci żądni emocji skierują się po wariant GTI lub R.

Różnią się one nie tylko jednostką napędową, ale również wyglądem zewnętrznym. A co, jeśli chciałbyś połączyć wygląd Golfa R z ekonomicznym TDI? Volkswagen Ci na to nie pozwoli.

Każdy Volkswagen Golf 8 w 2022 roku dostanie nowy procesor i kartę graficzną. To nie żart

Na szczęście, jest na przykład firma FA Car Design, która oferuje pakiet stylistyczny dla Golfa GTD. Upodobni on Twojego dieselka do najmocniejszego wariantu R.

Przedni zderzak z GTD, który według niektórych wygląda lepiej dzięki dodatkowemu oświetleniu, dostał tylko nową dokładkę. Więcej dzieje się w tylnej części nadwozia.

Tam pojawiły się cztery końcówki układu wydechowego, dyfuzor, oraz charakterystyczna lotka na klapie bagażnika. Pozostaje już tylko zmienić felgi i gotowe.

Volkswagen Golf R próbuje swoich sił z BMW M3. Zabrakło jednej rzeczy do zwycięstwa (wideo)

Tuner ten zajął się tylko i wyłącznie przeróbkami stylistycznymi. Nie mamy informacji na temat modyfikacji jednostki napędowej. Zapewne nadal pod maską pracuje zatem 2.0 litrowe TDI o mocy 200 koni mechanicznych.