W polskim salonie Volkswagena nie kupisz już nowego Passata! Model wycofano na amen

Informacja, którą za chwilę przeczytasz, może być dla Ciebie wielkim szokiem. Z rynku znika samochód, którego nieobecność na drogach wydaje się być niemożliwa.

Udając się do salonu Volkswagena nie uzyskasz już pomocy chcąc kupić nowego Passata w wersji sedan. Taki wariant nadwoziowy został właśnie oficjalnie wycofany.

Volkswagen Passat B8 GTE
Volkswagen Passat B8 GTE

To koniec Renault Talismana. Popularny francuski sedan żegna się z polskim rynkiem

Ma to związek z malejącą popularnością sedanów, na rzecz SUVów. Podobny los spotkał niedawno Renault Talismana. W konfiguratorach pozostają ich bardziej praktyczne wersje kombi.

Jeśli będziesz miał szczęście to być może uda Ci się zakupić jakiś egzemplarz, który nadal stoi na placu pod salonem, ale Volkswagen nie pozwoli już na zbudowanie auta od zera, według Twoich zachcianek.

Bez wątpienia jest to koniec pewnej epoki. Któż nie marzył kiedyś o świeżym Passacie B5 z 1.9 litrowym silnikiem TDI. Nie wspominając już o 275-konnej wersji W8.

Volkswagen Passat B8 GTE
Volkswagen Passat B8 GTE

Taki Passat B5 zapewni mu nieskończoną ilość prestiżu na dzielni. Nikt już mu nie podskoczy

Ósma generacja Passata jest z nami na rynku od 2014 roku, a w połowie 2019 auto przeszło delikatny facelifting. Kolejna generacja miała się pojawić w 2023 roku, ale nie będzie to jeszcze w pełni elektryczny model.