Volkswagen Golf 2.0 TDI jest szybszy niż myślisz. 150 KM dało czadu na autostradzie (wideo)

W sieci nie brakuje nagrań z niemieckiej autostrady bez ograniczenia prędkości, na których pokazywane jest osiąganie maksymalnych prędkości w sportowych samochodach.

Popularne stają się jednak również próby autostradowe z wykorzystaniem zwyczajnych aut, na które może sobie pozwolić prawie każdy obywatel, i które nie kosztują setek tysięcy złotych.

Dzisiaj możesz zobaczyć wycieczkę w nowym Volkswagenie Golfie 8 generacji, pod którego maską pracuje 2.0 litrowy silnik wysokoprężny o mocy 150 koni mechanicznych.

Generuje on też 360 niutonometrów, które przekazywane są na przednie koła za pomocą 7-biegowej skrzyni DSG. Producent zapewnia, że auto jest w stanie osiągnąć prędkość maksymalną 223 km/h, mijając po drodze 100 km/h po 8,8 sekundy.

Autorowi załączonego nagrania udało się jednak rozpędzić jeszcze mocniej. Był w szoku, że słaby Golfik z dieslem pod maską był w stanie osiągnąć tak dużą prędkość.

Tak jeździ nowy VW Golf MK8 R po autostradzie. 270 km/h osiąga bardzo szybko (wideo)

Pomiar przyspieszenia od 0 do 100 km/h również okazał się lepszy, niż deklaruje producent. Co prawda udało się urwać tylko kilka dziesiątych sekundy, ale to zawsze coś!