Totalnie ich pogięło. Pod maskę BMW M2 wstawili 707-konne 6.2 l V8 z Hellcata (wideo)

Wielu dziennikarzy nadal uważa, że BMW M2, szczególnie w wersji Competition lub CS, to najlepszy M Power w historii marki. Jest, niewielkie, zwinne, zwarte i bardzo szybkie.

Amerykanie mają jednak manię wielkości i postanowili, że poprawią jeden z egzemplarzy. Ich ofiarą padło M2 Competition z 2020 roku.

Chciał się popisać swoim nowym Hellcatem. Wylądował na dachu próbując poślizgu (wideo)

Seryjnie pod maską pracowało w nim 3.0 litrowe R6 o mocy 410 koni mechanicznych i momencie obrotowym wynoszącym 550 niutonometrów. Dla nich było to zdecydowanie za mało.

Wyrzucili więc tę jednostkę napędową z komory silnika, a w jej miejsce wpakowali… 6.2 litrowe V8 z kompresorem. Dokładnie jest to motor z Dodge’a Hellcata.

BMW M2 Competition V8 Hellcat
BMW M2 Competition V8 Hellcat

Generuje on 707 koni mechanicznych oraz 881 niutonometrów momentu obrotowego. Wydaje nam się, że jest to nieco przerost formy nad treścią. Napęd na tył przekazywany jest przez sekwencyjną skrzynię biegów.

Nie znamy niestety żadnych osiągów, ale z pewnością nie jest łatwo opanować ten samochód. Już z 400 końmi pod maską bywało różnie, a tu nagle taki skok.

To BMW wygląda jak M2, a ma pod maską 580 KM diesla z X5, nitro i wtrysk metanolu (wideo)

Ale jeśli ktoś Cię zapyta, czy da się zmieścić 6.2 litrowe V8 pod maskę BMW Serii 2, to śmiało możesz mu odpowiedzieć, że bez żadnego problemu.