Ten stary Mercedes-Benz 300CE AMG ma 30 lat, a błyszczy się jak choinkowe bombki (wideo)

Mercedes-Benz W124 kojarzy się nam przede wszystkim z autami, które stały swego czasu na postojach taksówek. Zdarza się, że nadal można je tam spotkać. Niektóre egzemplarze były niezniszczalne.

Niemiecki producent stworzył jednak kilka wersji, które wyróżniały się z tłumu. Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz niezłą perełkę w postaci Mercedesa 300CE Coupe, znanego w niektórych kręgach jako Baby-Hammer.

Ale ta inflacja szaleje. Za tego starego Mercedesa musisz zapłacić już prawie milion złotych (wideo)

3.0 litrowa jednostka R6 została rozwiercona przez AMG do pojemności 3314 ccm. Moc, jaką oferowało to auto to 272 konie mechaniczne, oraz 330 niutonometrów momentu obrotowego.

Produkowano je w latach 1991-1993, ale nie wiemy ile egzemplarzy powstało. Dzisiaj ceny sięgają bardzo wysokich kwot, rzędu kilkuset tysięcy złotych.

Auto, które widzisz na załączonym nagraniu wideo, należy do kolekcji gościa, który posiada między innymi jeszcze Lamborghini Diablo. Przyjechało do studia detailingowego na proces odświeżenia lakieru.

Rozpędził się do 250 km/h 29-letnim Baleronem. Skrzynia biegów nie pozwoliła na więcej (wideo)

Efekt finalny robi kosmiczne wrażenie. Karoseria nie była w złym stanie, więc wystarczyła tylko delikatna akcja maszyną polerską i zabezpieczenie lakieru ceramiką. Ale się świeci!