Tak z bliska wygląda Koenigsegg Gemera. Ma 1700 KM, a pod maską tylko 2.0 l R3 (wideo)

Pojawienie się pierwszych 4-miejscowych hypercarów jest już chyba tylko kwestią czasu. Być może słyszałeś już o planach Koenigsegga na wprowadzenie do oferty modelu Gemera.

Samochód ten będzie oferował bardzo podobne osiągi do najszybszych szwedzkich aut, a przy okazji zabierze na pokład aż cztery osoby. Jego seryjna produkcja zacznie się w 2023 roku.

Slalom przy 200 km/h to dla niego fraszka. Koenigsegg nie narzeka na brak stabilności (wideo)

Oglądając załączone nagranie wideo będziesz mógł przyjrzeć się mu z bliska, a także zobaczyć go w ruchu. Stylistyka i niektóre rozwiązania robią olbrzymie wrażenie.

Mimo czterech miejsc siedzących auto nie będzie posiadało czterech drzwi. Z każdej strony znajdziesz tylko jedne, ale bardzo długie, które podnoszą się w charakterystycznym dla Koenigsegga stylu.

Za napęd Gemery ma odpowiadać hybrydowy napęd oparty o 2.0 litrowy silnik R3 i trzy motory elektryczne. Łącznie mają one generować 1700 koni mechanicznych oraz 3500 niutonometrów.

Czekał na to auto ponad dwa lata. W końcu Koenigsegg Regera stanął w jego garażu (wideo)

Przyspieszenie do 100 km/h będzie zajmowało tylko 1,9 sekundy, a prędkość maksymalna będzie ograniczona elektronicznie do 400 km/h. Na samym prądzie przejedziemy około 50 kilometrów.