Tą Hondą Civic Type R jeździł mistrz świata F1. Teraz możesz ją kupić za 154 500 zł (wideo)

Zastanawiasz się nad zakupem Hondy Civic Type R 10 generacji? Nie ma na rynku interesującego Cię egzemplarza? Być może za chwilę się to zmieni.

Na portalu CarNext pojawiła się sztuka, którą posiadał nie kto inny, a sam Max Verstappen. Dla niezorientowanych, jest to nowy mistrz świata Formuły 1. W aucie znajdziesz jego autograf.

Tym przyjechali kibice F1 na Grand Prix w Abu Dhabi. Auta warte setki milionów złotych (wideo)

Max zwyciężył w ostatnim wyścigu w Abu Dhabi, co pozwoliło mu na osiągnięcie większej liczby punktów niż Lewis Hamilton. Tym samym stał się pierwszym w historii Holendrem posiadającym tytuł najlepszego kierowcy F1.

Honda Civic Type R
Honda Civic Type R

Samochód z przebiegiem 58 000 kilometrów został wystawiony za kwotę 33 333 euro, czyli około 154 500 złotych. Samochód nie zostanie zlicytowany, a będzie obowiązywała zasada 'kto pierwszy ten lepszy’.

Honda Civic Type R napędzana jest 2.0 litrowym silnikiem benznynowym, który generuje 320 koni mechanicznych oraz 400 niutonometrów. W opisie na aukcji widnieje moc 370 koni mechanicznych, ale być może jest to jakiś błąd.

Honda nie pozwala zapomnieć o nowym Civicu Type R. Mamy kolejne zdjęcia z testów na torze

Cały dochód ze sprzedaży ma zostać przekazany na cele charytatywne. A dokładniej na fundację Wings for Life, która szuka skutecznego leczenia urazów rdzenia kręgowego.