Prawie 3 miliony zł za 900-konną Klasę G. Ma podświetlany grill i końcówki wydechu (wideo)

Na kanale YouTube Noviteca nie znajdziesz tylko i wyłącznie samochodów tego tunera. Wyrusza on czasami z kamerą do konkurencyjnych firm, żeby pokazać ich produkty.

Dzisiaj możesz obejrzeć z bliska Mercedesa-AMG G 63 z bardzo wyjątkowym pakietem od Brabusa. W połowie czerwca zaprezentował on wariant 900 Rocket Edition.

Teraz żadna Skoda 1.5 TSI Ci nie podskoczy. AMG poprawione przez Brabusa ma 900 KM (wideo)

Liczba w nazwie od razu zdradza z jaką mocą mamy do czynienia. 4.0 litrowe V8 rozwiercono do pojemności 4.5 litra, co pozwoliło na uzyskanie 900 koni mechanicznych oraz 1250 niutonometrów.

Dzięki takim parametrom Klasa G przyspiesza do 100 km/h w 3,7 sekundy i jest w stanie osiągnąć 280 km/h. To oczywiście ograniczenia związane z aerodynamiką. A w zasadzie, jej brakiem.

Zbudowano tylko 25 egzemplarzy. Każdy, kosztujący około 2,8 miliona złotych, został już sprzedany. Został tylko jeden, firmowy, który widzisz na nagraniu.

Podobno, do przygotowania samych przeszyć na skórach wewnątrz auta, maszyna potrzebuje aż 14 dni pracy bez przerwy. Wysoki poziom komfortu zapewniają cztery osobne fotele i mnóstwo udogodnień.

Brabus nie zapomniał o klientach Maybacha. Oni też mogą do autobusu wpakować 800 KM (wideo)

Interesującymi smaczkami stylistycznymi z zewnątrz są na pewno czerwone podświetlenia, które znajdziesz w przednim grillu, a także w końcówkach układu wydechowego.