Martwisz się o użytkowanie auta elektrycznego zimą? Audi ma kilka wskazówek

Okres zimowy to trudny czas dla wszystkich posiadaczy samochodów elektrycznych. Niskie temperatury powodują ograniczenia w zasięgu, a ładowarki obniżają prędkości z jakimi napełniają Twoje akumulatory. Inżynierowie z Audi zapewniają, że ich klienci nie mają się czego obawiać. Wystarczy tylko pamiętać o kilku czynnościach, aby w jak najlepszy sposób wykorzystać swoje auto elektryczne.

Audi E-Tron GT
Audi E-Tron GT

Przede wszystkim warto zaprogramować ogrzewanie wstępne, które powinno być wykonane przed odpięciem go z ładowarki i odjazdem. Można tego dokonać z poziomu aplikacji myAudi.

Większość elektrycznych modeli tej marki posiada pompę ciepła oraz wbudowaną grzałkę wysokonapięciową, która pomaga w ogrzaniu wnętrza nawet w ekstremalnych warunkach. Auta przeznaczone do krajów południowych wyposażone są w jeszcze jedną, dodatkową grzałkę.

Audi E-Tron GT
Audi E-Tron GT

Grzałka ta podgrzewa akumulatory przed ładowaniem, w celu zapewnienia optymalnej jego prędkości. Zimne baterie nie są w stanie przyjąć większych napięć.

Dodatkowo oczywiście kierowca może włączyć w aucie tryb Range Mode. Zwiększy on zasięg, ale ograniczy niektóre funkcje komfortu, obniży prędkość maksymalną oraz moc napędu.