Kupił Ferrari Monza SP2, bo to idealny wóz do szybkiego transportu choinki na święta (wideo)

Ferrari Monza jest bardzo wyjątkowym modelem tego włoskiego producenta. Nie wszyscy mogli stać się jego posiadaczami. Powstanie tylko 499 egzemplarzy.

Pod maską tego auta bez przedniej szyby znajdziesz 6.5 litrowe V12, które generuje 810 koni mechanicznych oraz 719 niutonometrów momentu obrotowego.

Zlatan Ibrahimović w Ferrari Monza SP2. Czekał, aż spotter przestanie go nagrywać (wideo)

Parametry te przekazywane są na tylną oś za pomocą 7-stopniowej przekładni dwusprzęgłowej, co pozwala na przyspieszenie do 100 km/h w czasie 2,9 sekundy.

Podczas zamawiania musisz się dobrze zastanowić, ponieważ masz do wyboru dwie opcje: SP1 oraz SP2. Pierwsza z nich oznacza auto z tylko jednym fotelem.

Jeśli więc jesteś samolubem i nie zamierzasz nikogo zabierać na przejażdżki po torze, SP1 będzie dla Ciebie lepszym wyborem. Takie auto jest o 20 kilogramów lżejsze od SP2.

599 osób lekką ręką wydało ponad 10 milionów zł netto. Oto nowe Ferrari Daytona SP3 (wideo)

Decydując się jednak na ten drugi wariant, będziesz w stanie zrobić to, co koleś na załączonym nagraniu wideo. Kto powiedział, że do Ferrari nie zmieści się choinka? Ferrari Monza SP2 jest zatem idealnym autem na zakupy świąteczne.

https://youtu.be/oF3IVVMz6Vg