Który SUV jest szybszy na torze? Do pojedynku stanęły Aston Martin DBX i Audi RS Q8 (wideo)

Wielkie SUVy z silnikami wyciągniętymi prosto z samochodów sportowych to bardzo popularny ostatnimi czasy pomysł na sukces. Coraz większa liczba producentów się na taki projekt decyduje.

Mało który właściciel wspomnianego wyżej typu samochodu wybiera się nim jednak na tor, żeby się trochę pobawić na zakrętach. A szkoda, bo całkiem nieźle one sobie tam radzą.

Tesla Model 3 Performance kontra Audi RS Q8 (wideo)

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz pojedynek Aston Martina DBX oraz Audi RS Q8. Oba samochody napędzane są przez 8-cylindrowe silniki benzynowe i oba posiadają napęd na wszystkie koła..

Aston Martin DBX posiada dwie turbosprężarki przyczepione do 4.0 litrowej jednostki V8. Generuje ona 550 koni mechanicznych oraz 700 niutonometrów momentu obrotowego.

V8 z Audi RS Q8 również ma 4.0 litry pojemności i również jest podwójnie doładowany. Kierowca ma jednak do dyspozycji 600 koni mechanicznych oraz 800 niutonometrów.

Aston Martin DBX Straight Six (2022) oficjalnie. Jest tańszy od V8 o ćwierć miliona złotych

Autorzy nagrania zabrali oba samochody na brytyjski tor Bedford Autodrome, gdzie wykonali pomiarowe okrążenia. Jeśli jesteś ciekawy wyniku, zapraszamy na seans.