Każdy Volkswagen Golf 8 w 2022 roku dostanie nowy procesor i kartę graficzną. To nie żart

Volkswagen w końcu uporał się z problemami dotyczącymi stabilności i szybkości działania systemu inforozrywki w nowym Golfie ósmej generacji. Auta z roku modelowego 2022 nie powinny już sprawiać kłopotów.

Niemiecki producent wyposażył komputery pokładowe w nowy procesor, który posiada o 25% wyższą moc obliczeniową, a także w nową, trzykrotnie bardziej wydajną kartę graficzną.

Driftem z rodziną na wakacje. 320-konny Volkswagen Golf 8 R Variant (2021) oficjalnie

Volkswagen chwali się, że teraz wyświetlenie wyników wyszukiwania nawigacji będzie trwało krócej niż 5 sekund. Czy to dobry wynik? Odpowiedz sobie sam na to pytanie.

A co z osobami, które już posiadają Golfa i nie są zadowoleni z działania ich systemu? Im zostanie zaoferowana aktualizacja oprogramowania, która ma pozwolić na poprawę stabilności.

Volkswagen Golf 8
Volkswagen Golf 8

Ponadto, Volkswagen postanowił zablokować dotykowe przyciski na desce rozdzielczej w momencie, w którym z nich nie korzystasz. Odblokują się one automatycznie gdy zbliżysz do nich swój palec.

Podobno do tej pory niektórzy klienci skarżyli się, że czasami 'coś’ samo dotykało tych przycisków i na przykład zwiększało głośność multimediów.

W polskim salonie Volkswagena nie kupisz już nowego Passata! Model wycofano na amen

Dodatkowo zostanie dorzucony jeszcze jeden czujnik, który sprawi, że obsługa gestami ma być jeszcze łatwiejsza. Wkrótce podobne zmiany powinny się pojawić również w innych modelach grupy VAG korzystających z tego systemu.