Dwie Tesle Model S Plaid stanęły do wyścigu. Jedna z nich okazała się dużo szybsza (wideo)

Jaki może być sens stawania do wyścigu dwoma niemalże identycznymi samochodami? W dodatku takimi, w których umiejętności szybkiej zmiany biegów czy dobrego startu nie mają żadnego znaczenia?

Jak się okazuje, można stworzyć dosyć ciekawy pojedynek. Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz dwie Tesle Model S Plaid, które będą walczyć na dystansie 1/2 mili.

Takie przeciążenia panują podczas przyspieszania Teslą Model S Plaid. Banan był w szoku (wideo)

Oba auta napędzane są silnikami elektrycznymi o mocy 1020 koni mechanicznych. Pozwala im to na przyspieszenie do 100 km/h w około 2 sekundy.

Jak zobaczysz na nagraniu, wynik wcale nie był taki oczywisty. Samochody różniły się od siebie tylko kilkoma elementami. Tesla, która przegrała, miała 19-calowe felgi, 65% naładowania baterii oraz nie miała żadnego pasażera.

Auto, z którego powstało nagranie, skrywało w nadkolach aż 21-calowe felgi, miało akumulatory naładowane do 70% i wewnątrz przewoziło dodatkową osobę.

Przyjechał Teslą Model S Plaid na wyścigi. Wyrzucili go, bo jego auto było za szybkie (wideo)

Teoretycznie, zgodnie z prawami fizyki, Tesla która przegrała, powinna była wygrać. Co się zatem stało? Być może czerwone auto miało lepiej rozgrzane opony i było na bardziej przyczepnej części pasa startowego.