Do 2025 roku na świecie będzie 10 razy więcej Polestarów niż teraz. Oto kolejny model z oferty

Marka Polestar coraz bardziej się rozkręca. Dopiero co zaprezentowali nam po krótce model oznaczony cyferką 5, a teraz oficjalnie możemy zobaczyć zamaskowany koncept Polestara 3.

Auto, które zadebiutuje w 2022 roku, będzie usportowionym crossoverem z nadwoziem w stylu coupe. Oczywiście posiadającym w pełni elektryczny napęd.

Polestar chce odebrać klientów Audi i Porsche. Tak wygląda konkurent e-trona i Taycana (wideo)

Niestety, poza dwoma zdjęciami, nie otrzymaliśmy od producenta prawie żadnych informacji dotyczących specyfikacji. Możemy jednak liczyć na dwie wersje napędowe, z jednym oraz z dwoma silnikami.

Czekamy, aż Polestar pojawi się na naszym rynku. Aktualnie sprzedawany jest on w 14 krajach, i rok 2021 planują zakończyć liczbą 29 000 sprzedanych egzemplarzy.

2023 Polestar 3
2023 Polestar 3

Mają jednak ambitne plany, aby zwiększyć ten wynik 10-krotnie do roku 2025. Ma w tym pomóc poszerzenie zasięgu o kolejnych 16 krajów, a także wprowadzenie do oferty nowych modeli.

Wyczynowa wersja Polestara 2, która nie boi się zakrętów, debiutuje na Goodwood FoS (wideo)

Od 2023 do 2026 Polestar w regularnych odstępach czasu planuje zaprezentować nam trzy zupełnie nowe samochody. Trzymamy kciuki, żeby to się udało, oraz żeby jak najszybciej Polestar pojawił się w Polsce.