Chciał “przyjanuszować”, założył zimówki tylko z przodu. Szkoda, że Merc ma napęd na tył (wideo)

Wymieniasz opony z letnich na zimowe? Czy uważasz, że na swoich dotychczasowych gumach dasz sobie radę we wszystkich warunkach? Chyba właśnie tak myślał gość z Mercedesa.

Właściciel Klasy E, widocznej na załączonym nagraniu wideo, trochę się jednak przeliczył. Jak twierdzi autor nagrania, warunki nie były aż tak tragiczne.

Kierowca Mercedesa nie zmienił gum na zimowe. Auto poległo nawet na zjeździe z górki (wideo)

Pod małą warstwą śniegu nie znajdował się lód, tylko czarny, aczkolwiek mokry asfalt. Jak widać, to wystarczyło, żeby Mercedes Klasy E W211 miał problemy z ruszeniem.

Powodem najprawdopodobniej były bardzo zużyte i słabej jakości opony. Brak odpowiedniego docisku osi napędowej również miał tutaj wiele do powiedzenia.

Mercedes oczywiście ma napęd na tył, a ciężki silnik umieszczony jest z przodu, nie daje on docisku kołom, na które trafia moc i moment obrotowy.

Nie masz jeszcze opon zimowych? Ten kierowca Audi RS6 czeka już tylko na śnieg (wideo)

Autor nagrania twierdzi, że jego zdaniem zimowe opony zawitały na przedniej osi. Jak widać, nie był to wystarczający zabieg. Oszczędności w tej kwestii nie mają żadnego sensu i mocno wpływają na nasz komfort i przede wszystkim bezpieczeństwo.