Audi nie produkuje RS Q7, więc Polak zrobił je sobie sam. Jest szybsze niż Audi RS Q8 (wideo)

Wiele modeli marki Audi dostępnych jest również w najbardziej sportowym wariancie, oznaczonym literkami RS. Niestety, nigdy nie doczekało się takiego oznaczenia między innymi Q7, mimo że udało się tego dokonać przy Q8.

Ponad rok temu zmieniono natomiast diametralnie układ napędowy w Audi SQ7. Do tej pory pod maską pracował silnik wysokoprężny, teraz mamy benzynowe V8.

Audi SQ7 TFSI czy Volkswagen Golf R? Dzieli je wiele, ale na torze wypadają podobnie (wideo)

4.0 litrowa jednostka TFSI generuje seryjnie 507 koni mechanicznych oraz 770 niutonometrów momentu obrotowego. To skusiło jednego z właścicieli, do lekkich modyfikacji.

Po wymianie kilku elementów układu wydechowego, moc wzrosła do około 550 koni mechanicznych, a moment obrotowy do 800 niutonometrów. Dzięki temu, czas przyspieszenia do 100 km/h skrócił się z 4,1 sekundy do 3,7 sekundy.

To o 0,1 sekundy szybciej, niż seryjne Audi RS Q8. Można więc powiedzieć, że właściciel tego SQ7 samodzielnie stworzył sobie RS Q7.

Co za brutal! Audi SQ8 pięknie rozprawiło się z oblodzeniem. Quattro bez litości (wideo)

Auto w niebieskim kolorze Sepang Blue wygląda bojowo, brzmi rewelacyjnie i nie ma problemów z rozpędzaniem się. W razie potrzeby wjedzie też w delikatny teren, i zabierze całą rodzinę na wakacje. Auto idealne?