4.6 miliona złotych za 10-letniego Lexusa. Nie znajdziesz ładniejszego egzemplarza (wideo)

Ile można zapłacić za samochód marki Lexus? Charakteryzują się one bardzo wysokim poziomem komfortu, bezpieczeństwa i oferują jednostki napędowe, które łączą w sobie moc i ekonomię.

Wybierając najdroższy model i doposażając go maksymalnie nie przekroczysz jednak kwoty miliona złotych. Auto, które widzisz na zdjęciach kosztuje dużo więcej.

Lexus LFA Nurburgring Edition
Lexus LFA Nurburgring Edition

McLaren za 97 mln zł zmienił kolor. Miał pasować do innego, droższego auta z kolekcji (wideo)

To używany egzemplarz modelu LFA z pakietem Nurburgring. Na świecie są tylko 64 takie samochody. Ten wyróżnia się dodatkowo nowym kolorem karoserii, który osiągnięto nakładając na nią warstwę TopazSkin.

Egzemplarz z przebiegiem 19 000 kilometrów wystawiono na sprzedaż za 1 134 000 dolarów, czyli około 4 600 000 złotych. Dla przypomnienia, pod maską pracuje 4.6 litrowe V10 o mocy 571 koni mechanicznych.

Dzięki temu auto przyspiesza do 100 km/h w czasie 3,6 sekundy i jest w stanie osiągnąć prędkość 325 km/h. Dzięki pakietowi udało się osiągnąć czas okrążenia Nurburgringu wynoszący 7 minut i 14 sekund.

Lexus LFA Nurburgring Edition
Lexus LFA Nurburgring Edition

Kto zbudował lepszy silnik V10? Dźwiękowy pojedynek Porsche CGT i Lexusa LFA (wideo)

Dla wielu dziennikarzy motoryzacyjnych przetestowanie tego samochodu to wielkie marzenie. Spełnił je niedawno jeden z naszych przyjaciół. Zapraszamy do obejrzenia załączonego nagrania wideo.