1600 KM i napęd na tył na śniegu. Koenigsegg Jesko nie boi się żadnych warunków (wideo)

Samochody marki Koenigsegg są jednymi z najszybszych na świecie. Szwedzki producent wie jak zbudować coś bardzo emocjonującego i podąża przy tym często odmiennymi ścieżkami niż inni.

Warto tu wspomnieć chociażby o pomyśle na niespotykane nigdzie indziej, bardzo skomplikowane zawiasy drzwi, albo o decyzji o zrezygnowaniu z konwencjonalnej skrzyni biegów, czy najszybciej wkręcającym się silnikiem na świecie.

W Jesko drzemie potwór. To najlepiej wkręcający się na obroty seryjny silnik na świecie (wideo)

Mimo wielkiej mocy silników i napędu na tylne koła, samochody te dają kierowcom mnóstwo pewności prowadzenia, a także pozwalają na sporą dawkę frajdy z jazdy. W każdych warunkach.

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz najnowsze dziecko Christiana, czyli model Jesko. Szaleje on po śniegu jak najlepszy narciarz. Niska temperatura i słaba przyczepność nie są dla niego problemem.

Dla przypomnienia, za napęd w Jesko odpowiada 5.0 litrowe V8, które może produkować nawet 1599 koni mechanicznych. Jego prędkość maksymalna ma wynosić 530 km/h.

Christian von Koenigsegg prezentuje Jesko w wersji Attack. 1600 KM i 531 km/h (wideo)

Każdy ze 125 egzemplarzy, bo do tylu ograniczono produkcję, znalazł już swojego właściciela. Byli oni gotowi zapłacić za niego około 14 milionów złotych.