W nowym Audi RS6 ma tyle mocy co Bugatti Veyron. Nie dogonisz go Aventadorem (wideo)

Przekroczenie magicznej bariery 300 km/h jest dla wielu kierowców ogromnym marzeniem. Nie wszyscy oczywiście je spełnią, a już na pewno wiele osób dokonało tego w sposób niezgodny z prawem.

Żeby zrobić to w pełni legalnie trzeba wyjechać do naszych zachodnich sąsiadów i znaleźć fragment niemieckiej autostrady bez ograniczenia prędkości. Drugą opcją jest oczywiście tor wyścigowy, ale mało który ma tak długą prostą.

Tak przyświrował RS6, że będzie musiał prosić o rabat w serwisie. Trzeba było kupić M5 (wideo)

Obecnie coraz więcej aut pozwala na osiągnięcie takiej prędkości i nie zawsze jest to supersportowy samochód, na którego trzeba wydać kilka milionów złotych.

Dobrym przykładem jest nowe Audi RS6 C8, któremu wystarczy delikatny tuning. Właściciel auta widocznego na załączonym nagraniu wideo trochę bardziej jednak z nim zaszalał.

4.0 litrowy silnik V8 seryjnie generuje 600 koni mechanicznych. Samochód, który zaraz zobaczysz ma ich trochę więcej, bo 1001. To tyle, ile w Bugatti Veyronie.

Nawet nie startuj na mieście swoim Audi RS6 do nowego RS3 jeśli nie chcesz się ośmieszyć (wideo)

Przekroczenie 300 km/h nie jest teraz dla niego żadnym problemem. Udało mu się osiągnąć dużo więcej. Problem z jego dogonieniem miałoby nawet Lamborghini Aventador.

https://youtu.be/xcOUKAmrE1Y