Starym BMW E36 pobił rekord na Nurburgring. Był szybszy niż Tesla Model S Plaid (wideo)

Jak już zapewne doskonale wiesz, nie zawsze konieczny jest duży worek pieniędzy, żeby dobrze bawić się na torze wyścigowym. Owszem, nie każdy może sobie na to pozwolić, ale nie trzeba też być milionerem.

Właściciel widocznego na załączonym nagraniu BMW M3 e36 ma niesamowity talent, który pozwolił mu na osiągnięcie swoim ponad 20-letnim coupe świetnego wyniku.

Starym Citroenem wjechał na najtrudniejszy tor na świecie. To auto nigdy tak nie latało (wideo)

Jego BMW M3 zostało trochę zmodyfikowane. Obniżono masę auta o jakieś 300 kilogramów, zastosowano nowe zawieszenie gwintowane KW, oraz delikatnie podniesiono moc silnika, do 330 koni mechanicznych.

Seryjny silnik, który pracuje pod maską jego auta, generował 321 koni mechanicznych. To 3.2 litrowa jednostka R6, która rozpędzała M3 do 100 km/h w 5,5 sekundy.

Maximilianowi udało się pokonać okrążenie w czasie 7 minut 11 sekund. Dla porównania, Lexus LFA, z pakietem Nurburgring, robił to w 7 minut i 14 sekund.

Model S Plaid najszybszym elektrycznym autem na Ringu. Porsche nadciąga z odwetem (wideo)

Niedawno, bo 9 września, kierowca testowy przejechał kółko ringu Teslą Model S Plaid w czasie 7 minut i 30 sekund. Przypominamy tylko, że tesla ma napęd na wszystkie koła i 1020 koni mechanicznych.