Sir Frank Williams nie żyje. Legenda F1 odeszła w wieku 79 lat. Cały czas lubił szybką jazdę (wideo)

Bardzo smutne wieści dotarły do nas z Wielkiej Brytanii. W wieku 79 lat odszedł z tego świata Sir Frank Williams. Legendarna postać Formuły 1, założyciel funkcjonującego do dzisiaj zespołu Williams Racing.

Kilka dni temu trafił on do szpitala, skąd niestety już nie wrócił. Zmarł w spokoju otoczony najbliższymi członkami rodziny, w tym córki, Claire Williams.

Lewis, Ty kłamczuszku! Hamilton obiecał, że już nie będzie korzystał z aut spalinowych (wideo)

Sir Frank Williams od wielu lat poruszał się na wózku inwalidzkim. Po wypadku samochodowym, który miał miejsce w 1986 roku, jego ciało było sparaliżowane od szyi w dół.

Nie przeszkodziło mu to jednak w dalszym prowadzeniu zespołu. W barwach Williamsa jeździli tacy kierowcy jak: Ayrton Senna, Alain Prost, Nigel Mansell, czy Keke Rosberg.

Przez cały czas obecności w Formule 1, ekipie Williams Racing udało się zdobyć aż dziewięć mistrzostw świata wśród konstruktorów, a ich kierowcy byli najlepsi podczas siedmiu sezonów.

Ferrari 812 Superfast brzmi jak bolid F1. Jak depnie to wszyscy dostają dreszczy (wideo)

Na załączonym nagraniu wideo możesz zobaczyć przejażdżkę Mercedesem-AMG S 63 Cabrio, na którą zabrał Sir Franka Williamsa sam Lewis Hamilton. Wspólnie wykonali dwa okrążenia toru Silverstone przywołując na twarzy legendy F1 mnóstwo radości.