Premiera Maserati Grecale opóźniona. Włosi czekają na części, ale przygotowali coś dla fanów

Nowy model Maserati, czyli mniejszy od Levante SUV nazwany Grecale, powinien oficjalnie zadebiutować już niebawem. Pierwsi dziennikarze mieli niedawno okazję się nim przejechać.

Najprawdopodobniej dopiero wiosną zobaczymy samochód w pełnej krasie, a miało się to odbyć 16 listopada. Póki co włoski producent nadal przeprowadza jazdy testowe na całym świecie i jak każdy, czeka na podzespoły.

Maserati Grecale
Maserati Grecale

W listopadzie pojawi się nowy model Maserati. To SUV z 4-cylindrowym silnikiem 2.0 (wideo)

Obecnie na drogach jest około 250 egzemplarzy prototypowych, które znajdziesz między innymi we Włoszech, Stanach Zjednoczonych, Japonii, Chinach, Finlandii czy Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Aby nieco osłodzić oczekiwanie fanów, Maserati postanowiło wykonać ciekawe zdjęcie. Z 80 egzemplarzy Grecale, w oklejeniach o różnym kolorze, ułożyli logo marki.

Wielki trójząb został następnie sfotografowany z powietrza. Trzeba przyznać, że taka akcja robi wrażenie. Wielbiciele włoskiego producenta powinni być zachwyceni.

Maserati Grecale
Maserati Grecale

Nowe Maserati Granturismo z bliska. Słychać dźwięk benzynowej jednostki z MC20 (wideo)

Pod maską Grecale znajdziemy najprawdopodobniej gamę 4- i 6-cylindrowych silników, z których najmocniejszy może mieć nawet 505 koni mechanicznych.