Porsche podjęło walkę z Audi, BMW, Mercem i Volkswagenem. Nie miało z nimi łatwo (wideo)

Rzadko kiedy mamy do czynienia z wyścigiem równoległym, w którym bierze udział aż tyle samochodów. Zazwyczaj są to dwa, maksymalnie trzy auta.

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz walkę aż pięciu sportowych, ale niezbyt dużych aut. Do trzech gorących hatchbacków z napędem na wszystkie koła dołączyły dwa coupe, w których moc wędruje na tylną oś.

Nawet nie startuj na mieście swoim Audi RS6 do nowego RS3 jeśli nie chcesz się ośmieszyć (wideo)

Pierwszym z zawodników jest nowe Audi RS3. Pod maską skrywa się 2.5 litrowy silnik TFSI, który produkuje 400 koni mechanicznych oraz 500 niutonometrów.

Drugi to doskonale znany Mercedes-AMG A45 S 4MATIC+. Kierowca ma tam do dyspozycji 421 koni mechanicznych oraz 500 niutonometrów momentu obrotowego, które wytwarzane są przez 2.0 litrową 4-cylindrówkę.

Kolejne auto przyjechało z Bawarii. To BMW M2 Competition zasilane 3.0 litrowym silnikiem R6. Na tylną oś trafia tam 410 koni mechanicznych oraz 550 niutonometrów momentu obrotowego.

Volkswagen Golf R próbuje swoich sił z BMW M3. Zabrakło jednej rzeczy do zwycięstwa (wideo)

Zuffenhausen reprezentowane jest natomiast przez Porsche 718 Caymana GTS. Mamy tam 6-cylindrowy silnik o pojemności 4.0 litrów, który produkuje 400 koni mechanicznych oraz moment obrotowy 420 niutonometrów.

Ostatni zawodnik pochodzi z Wolfsburga. To nowy Volkswagen Golf R, którego 2.0 litrowy silnik generuje 320 koni mechanicznych oraz 420 niutonometrów. Całe to dobro trafia na wszystkie koła.

Porsche 718 Cayman GT4 RS (2022) oficjalnie. Ma 500 KM i jest znacznie szybszy od GT4 (wideo)

Standardowo dla CarWow przygotowano serię wyścigów ze startu zatrzymanego oraz z rolki, a także próbę skuteczności hamulców. Nie jest łatwo przewidzieć, który z nich poradzi sobie najlepiej.