Audi RS6 jedyne w swoim rodzaju. Właściciel uzbroił je u Mansory i MTM (wideo)

Możliwość wejścia w posiadanie nowego Audi RS6 każdy powinien traktować jako sukces. Nie jest to samochód, na którego stać wszystkich, ale mimo to, dosyć często można go spotkać na ulicach większych miast.

To skłania ich właścicieli do zabawy w tuning i wyróżniania swoich egzemplarzy na tle innych. Właśnie tak powstało auto, które możesz zobaczyć na załączonym nagraniu wideo.

Polski egzemplarz RS6 otrzymał pełny pakiet zewnętrzny od jednego z najbardziej kontrowersyjnych tunerów na świecie, czyli Mansory. Tutaj można jednak powiedzieć, że wygląda to wyśmienicie.

Szczególnie w połączeniu z 22-calowymi felgami i w czarnej kolorystyce z niebieskimi akcentami. Bezsprzecznie to Audi RS6 C8 robi ogromne wrażenie.

Seryjnie pod maską drzemie 4.0 litrowe V8 o mocy 600 koni mechanicznych. W tej sprawie odezwano się jednak do MTM, które podniosło moc do 820 koni mechanicznych, a moment obrotowy do aż 1167 niutonometrów.

Dzięki temu przyspieszenie do 100 km/h trwa teraz tylko 2,9 sekundy, a prędkościomierz zatrzymuje się dopiero po osiągnięciu wartości 330 km/h.