Polscy policjanci mogą pozazdrościć. TechArt zbudował radiowóz na bazie Porsche 911 Targa 4

Polscy policjanci cieszą się z nieoznakowanych radiowozów bazujących na BMW Serii 3 F30. Za naszą zachodnią granicą niektórzy funkcjonariusze mają nieco ciekawsze miejsce pracy.

Teraz do jednej z jednostek trafi zupełnie nowe Porsche 911, które przygotował znany niemiecki tuner TechArt. Zrobili to w ramach akcji TUNE IT! SAFE!, która zrzesza ministerstwo transportu oraz związek tunerów.

Porsche 911 Targa 4 TechArt Polizei
Porsche 911 Targa 4 TechArt Polizei przód

Wsiadając do TechArta GTstreet R Cabrio mocno przyklej tupecik, żeby nie odleciał przy 350 km/h

Radiowóz bazuje na modelu 911 Targa 4, który napędzany jest 3.0 litrowym silnikiem o mocy 385 koni mechanicznych. Napęd na cztery koła zapewnia przyspieszenie do 100 km/h w 4,2 sekundy.

Przy prędkości maksymalnej, wynoszącej 289 km/h, policjanci będą mogli podziwiać nową skórzaną tapicerkę z wzorem szachownicy w kolorze czarno-niebieskim.

Porsche 911 Targa 4 TechArt Polizei
Porsche 911 Targa 4 TechArt Polizei wnętrze

Na zewnątrz auto ozdobiono pakietem aerodynamicznym TechArt, nowymi felgami oraz odpowiednim oklejeniem i dodatkowym oświetleniem. Zastosowano też inne sprężyny, które obniżają prześwit o 40 milimetrów.

Pakiet TechArt dla Porsche Taycana składa się z ponad 20 elementów, a prawie go nie widać

Samochód będzie można obejrzeć na żywo w dniach 26.11-5.12 podczas międzynarodowych targów motoryzacyjnych Essen Motor Show.