Policjanci mają problem z nowymi przepisami. Ty na pewno byś dostał od nich mandat (wideo)

Wprowadzenie przepisu dotyczącego pierwszeństwa pieszych na przejściu było kontrowersyjne. Obecnie zdecydowana większość kierowców już się do tego przyzwyczaiła.

Nadal zdarzają się jednak osoby, które o tym zapominają, i poprzez których zachowanie powstają naprawdę niebezpieczne sytuacje, w których zagrożone jest życie przechodniów.

Policjanci przejechali przed nosem przechodnia na czerwonym. “Oni mogą wszystko” (wideo)

Załączone nagranie wideo pochodzi ze Świętochłowic, gdzie przejście przebiega przez 4-pasmową drogę. Takie miejsca są szczególnie niebezpieczne.

Kierowcy jadący lewym pasem często nie zauważają, że ktoś na prawym zatrzymuje się żeby przepuścić pieszych. W takich miejscach zdecydowanie przydałaby się sygnalizacja świetlna.

Tym razem błąd popełniła osoba, po której tego byś się nie spodziewał. Przez przejście, na które wchodziła kobieta, przejechał policjant na służbie.

Popchnął kobietę na przejściu, a później machał odznaką. Tak się zachowuje policjant? (wideo)

Być może zmylił go fakt, że jeden z kierowców skręcał w prawo, i stwierdził, że to dlatego auto na prawym pasie zwolniło. No cóż, wydaje nam się, że gdyby kierowcy zamienili się miejscami, to skończyło by się na surowej karze.