Podając fałszywe nazwisko chciała dać mandat niewinnemu. Uratowała go kamera (wideo)

Mamy dla Ciebie kolejne nagranie, które jest doskonałym przykładem na to, jak bardzo dobrym pomysłem jest montaż wideorejestratora w swoim samochodzie. Potrafi on nas uratować w wielu przypadkach.

Autor załączonego nagrania został zatrzymany przez dwie policjantki, które zasugerowały mu, że złamał przepisy. Dokładnie chodziło o przekroczenie prędkości na obszarze zabudowanym.

Koleś w zdezelowanym Peugeocie 106 na widok policjantów zaczął uciekać chodnikiem (wideo)

Funkcjonariuszki, które poruszały się w większej odległości od auta potencjalnego sprawcy nie były w stanie dokładnie zarejestrować sytuacji.

Nerwowe zachowanie policjantek zostało trochę przygaszone po informacji, że kierowca korzysta z wideorejestratora i ma wszystko nagrane. Nagle straciły swoje argumenty.

Ponadto, po zatrzymaniu auta, jedna z policjantek przedstawiła się fałszywym nazwiskiem. Fakt ten potwierdził dyżurny, który nie zna policjantki o nazwisku takim, jakie słychać na nagraniu.

Policjant na służbie ukarany mandatem. Wyprzedzał na przejściu dla pieszych (wideo)

Cała sytuacja wygląda bardzo dziwnie. Mamy nadzieję, że zostanie ona w odpowiedni sposób wyjaśniona. Kierowca nie otrzymał ostatecznie mandatu, bo oczywiście nie było za co go ukarać.