Oto najpotężniejsze BMW M w historii. Koncept XM oficjalnie. Ma 750 KM i 999 Nm (wideo)

Zgodnie z obietnicami mamy już możliwość poznania w pełnej krasie koncepcyjnego modelu BMW XM. To zapowiedź produkcyjnej wersji najmocniejszego i największego samochodu z oznaczeniem M.

Stylistyka nie jest dla nas już aż tak wielkim zaskoczeniem, gdyż niedawno BMW pochwaliło się kilkoma ujęciami wideo. Podświetlany wielki grill, efektowne tylne światła i bardzo kanciaste kształty. Nie spodziewaliśmy się niczego innego.

2022 BMW XM Concept
2022 BMW XM Concept

Gorąco przed premierą najmocniejszego auta w historii BMW. Ma być ponad 750 KM (wideo)

Do tej pory nie widzieliśmy jeszcze wnętrza. O ile przedni rząd foteli nie jest jakoś innowacyjny, tak szok przeżyjesz zaglądając na tył. Wzór kanapy nie za bardzo do nas przemawia. No ale to model koncepcyjny.

Zgodnie z oczekiwaniami, pod maskę trafiła jednostka V8 w układzie hybrydowym. Razem z silnikiem elektrycznym produkują one 750 koni mechanicznych oraz 999 niutonometrów momentu obrotowego. Zdecydowanie jest czym jeździć.

2022 BMW XM Concept
2022 BMW XM Concept
2022 BMW XM Concept
2022 BMW XM Concept

Nadchodzi intensywny czas dla BMW. W 2022 roku kupisz wyjątkowe modele z serii M

Zasięg na baterii ma wynosić około 80 kilometrów (WLTP), a przyspieszenie do 100 km/h powinno zajmować około 3 sekund. Produkcyjną wersję BMW XM, która ma się znacząco różnić od konceptu, zobaczymy w drugiej połowie 2022 roku.