Nowy Nissan Z (2022) brzmi jak baby-GTR. Tunerzy dostaną spore pole do popisu (wideo)

W drugiej połowie sierpnia Nissan pochwalił się światu nową zabawką. To swego rodzaju następca modelu 370Z, oznaczony tym razem samą ostatnią literką alfabetu.

Nissan Z nie trafił jeszcze do oficjalnej dystrybucji, ale stanie się to już niedługo. Można jednak spotkać kilka egzemplarzy, na których nadal przeprowadzane są różne testy.

Nowy Nissan Z (2022) oficjalnie. Jest mocniejszy od Supry i kosztuje 40 tysięcy mniej (wideo)

Za napęd Nissana Z odpowiada 3.0 litrowy silnik V6 twin turbo, który generuje 400 koni mechanicznych i 475 niutonometrów momentu obrotowego. To więcej niż konkurencyjna Toyota GR Supra 3.0.

Samochód będzie też tańszy od swojego japońskiego rywala, i to aż o około 40 000 złotych. Klient będzie mógł wybrać między 6-biegowym manualem, a 9-stopniowym automatem.

W sieci niezbyt często pojawiają się nagrania z udziałem tego auta, ale my dotarliśmy do takiego, na którym słychać dźwięk jego silnika.

Co powiesz na takiego Peugeota? Współpraca z Nissanem mogłaby wskrzesić model RCZ

Widlasta szóstka przypomina swoim brzmieniem trochę Nissana GT-R. Oj coś czujemy, że tunerzy będą mieli tu spore pole do popisu. Wystarczy lekko poprawić układ wydechowy, a Nissan Z odwdzięczy się piękną barwą dźwiękową.