Na świecie jest tylko 19 takich F40, a on wsiadł i zaczął palić takim gumę wokół śmietnika (wideo)

Ferrari F40 to świetny model producenta z Maranello, który jest uwielbiany przez kolekcjonerów. Na świecie jeździ tylko 1315 egzemplarzy tego auta.

Seryjna wersja napędzana jest 2.9 litrowym silnikiem V8 z dwiema turbosprężarkami. Generuje on 478 koni mechanicznych oraz 577 niutonometrów momentu obrotowego.

Polskie Ferrari F40 na hamowni. Właściciel chce stuningować legendę wartą 8 milionów (wideo)

Auta te dosyć rzadko widuje się w akcji, gdyż zazwyczaj stoją pod kocem w ciepłym garażu czekając na znaczny wzrost swojej wartości. Już teraz za egzemplarz F40 trzeba zapłacić około 8 milionów złotych.

Są jednak jeszcze bardziej wyjątkowe warianty, takie jak chociażby F40 LM. Istnieje ich najprawdopodobniej tylko 19 i jeden z nich występuje w załączonym nagraniu wideo.

Ferrari F40
Ferrari F40

To wyścigowy wariant F40, którego silnik generuje około 700 koni mechanicznych. Niewielka liczba produkcyjna mogłaby sugerować, że jeszcze trudniej zobaczyć taki model podczas tak zwanego 'upalania’.

Nam udało się jednak dotrzeć do nagrania, na którym właściciel jednego z Ferrari F40 LM postanowił skręcić bączka dookoła śmietnika na jednym z parkingów.

Furą za 8 milionów zł nie korzysta z asfaltowych dróg. Ferrari F40 szaleje po szutrach (wideo)

Bardzo cieszy fakt, że są osoby, które korzystają z tego typu aut, a nie trzymają ich w przytulnym garażu. One zostały zbudowane po to, żeby nimi jeździć i się nimi cieszyć.