Myślał, że Golf R ma z nią jakiekolwiek szanse. Tesla Model 3 zniknęła na horyzoncie (wideo)

Jeśli udało Ci się zamówić i odebrać nowego Volkswagena Golfa w wariancie R, możesz mówić o wielkim szczęściu. Aktualnie ich dostępność jest bardzo znikoma.

Mając taki egzemplarz w garażu możesz się pochwalić jednym z najszybszych gorących hatchbacków na rynku. Napęd na wszystkie koła i mocny silnik dają mnóstwo frajdy.

Volkswagen Golf R próbuje swoich sił z BMW M3. Zabrakło jednej rzeczy do zwycięstwa (wideo)

Pod maską pracuje 2.0 litrowa jednostka benzynowa, która oferuje 320 koni mechanicznych oraz 420 niutonometrów momentu obrotowego. Jest to wystarczające na tak niewielkie nadwozie.

Kosztujący niemalże 210 000 złotych Golf R przyspiesza do 100 km/h w 4,7 sekundy, a jego prędkość maksymalną ograniczono elektronicznie do 250 km/h.

Autor załączonego nagrania wideo zestawił ten model z kosztującą około 270 000 złotych Teslą Model 3 Pefrormance. Dorzucenie kilku dodatków do Golfa również może wywindować cenę do podobnej kwoty.

Zrobił w swoim AMG E 63 S ponad 700 KM. Typ podjechał bezduszną Teslą i go wyjaśnił (wideo)

Tesla oferuje natomiast dużo lepsze osiągi, co doskonale widać na filmie. Dwa silniki elektryczne generują łącznie aż 510 koni mechanicznych i 660 niutonometrów. Katalogowe przyspieszenie do 100 km/h trwa tylko 3,3 sekundy.