Kto dał mu uprawnienia? Szeryf za kierownicą karetki. “Do zwolnienia z automatu” (wideo)

Szeryf drogowy za kierownicą karetki pogotowia ratunkowego? Tego jeszcze nie było. Świadkami właśnie takiego zachowania byli niedawno podróżujący drogą krajową numer 94.

Nagranie z wideorejestratora zaczyna się od fragmentu, w którym karetka pogotowia, jadąca bez uprzywilejowania, wyprzedza autora filmu. Oczywiście, jest to dozwolone.

Busiarz blokował ambulans na A4. “Oby kiedyś nie musiał czekać na taką karetkę” (wideo)

Kierowca ambulansu robi to jednak w dosyć niebezpieczny sposób, tuż przed znakiem zakazu wyprzedzania i przed niebezpiecznym zakrętem. Ledwo mieszcząc się na lini przerywanej.

Następnie specjalnie blokuje przejazd BMW, którego kierowca nie powinien już kontynuować wyprzedzania. To jednak nie koniec perypetii z karetką.

Autor nagrania próbował kilkakrotnie wyprzedzić wolniej jadący ambulans, ale jego kierowca nie miał zamiaru go przepuścić. Najzwyczajniej w świecie zajeżdżał mu drogę.

Przypominamy tylko, że poza obszarem zabudowanym mamy prawo wyprzedzić karetkę, nawet jeśli jedzie ona z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi.

Dwa TIRy blokują przejazd karetki. Kierowca nie myślał o swoim bezpieczeństwie (wideo)

Rzadko oczywiście będziemy mieli taką okazję na drodze krajowej, ale na drogach szybkiego ruchu może się to prawo nam przydać do wyprzedzania.