Koszenie trawy Cię nie jara? Kosiarka z silnikiem 1.3, doprowadzi somsiada do szaleństwa (wideo)

Koszenie trawy nie należy do najbardziej ekscytujących zajęć, prawda? Chodzisz w kółko po swojej działce i co chwilę musisz opróżniać kosz na ścinki.

Trochę ciekawiej sprawa wygląda, jeśli posiadasz mały traktorek, wtedy możesz sobie siedzieć i nie męczysz tak bardzo nóg. Prędkość jednak nie powala, więc o emocjach możesz zapomnieć.

Chłopak tak pragnął własnego Ferrari, że je zbudował. Włożył silnik od kosiarki (wideo)

No chyba że masz na imię Tony i jesteś z Wielkiej Brytanii. On postanowił, że zbuduje kosiarkę najszybszą na świecie. Wyrzucił więc seryjny silnik, a w jego miejsce zamontował 1.3 litrową bestię.

Pochodzi ona z Suzuki Hayabusy i rozwija moc 260 koni mechanicznych. To pozwoliło na trafienie do księgi rekordów Guinnessa w kategorii „Najszybsza kosiarka na świecie”.

Właścicielowi udało się osiągnąć prędkość 230 km/h. Kosiarką. Obecnie jest ona wystawiona na sprzedaż na popularnym portalu, cena to 13 tysięcy funtów, czyli około 70 tysięcy złotych.

Co może konkurować z 2400-konnym Nissanem? 500-konna Suzuki Hayabusa Turbo (wideo)

Biorąc pod uwagę, że do zbudowania projektu potrzebny był budżet 30 tysięcy funtów, cena wydaje się być okazyjna. Szczególnie jeśli pomyślisz, jak bardzo będzie Ci jej zazdrościł Twój sąsiad.