Koleś kupił Hondę Civic Type R (2021) w cenie nowego Mercedesa Klasy S. Zwariował?

Zdecydowanie jednym z najbardziej charakternych gorących hatchbacków na rynku jest 10 generacja Hondy Civic Type R. Efektowny wygląd i świetne właściwości jezdne przyciągają wielu fanów motoryzacji.

Pod maską znajduje się 2.0 litrowa jednostka benzynowa, która generuje 320 koni mechanicznych oraz 400 niutonometrów. Parametry te są przekazywane na przednią oś za pomocą 6-biegowego manuala.

Honda Civic Type R Limited Edition
Honda Civic Type R Limited Edition tył

Honda Civic Type R (2023) dosłownie skacze na Ringu. Kierowcy testowi nie mają litości (wideo)

Jakiś czas temu, na rynku amerykańskim, pojawiła się specjalna wersja Limited Edition, którą wyprodukowano w liczbie zaledwie 600 egzemplarzy. Auto z numerem 001 było nagrodą w pewnym konkursie charytatywnym.

Spłynęło około 42 000 zgłoszeń, co pozwoliło na zebranie kwoty ponad pół miliona dolarów. Zwycięzca nie zachował jednak żółtego Civica dla siebie.

Niedawno trafił on na aukcję, gdzie jeden z licytujących kupił ten wyjątkowy egzemplarz za 102 000 dolarów, czyli około 420 000 złotych. Przypomnimy tylko, że w polskich salonach Civica Type R kupisz już za 171 200 złotych.

Honda Civic Type R Limited Edition
Honda Civic Type R Limited Edition wnętrze

Goście z Astry próbowali zwinąć Hondę Civic Type R. Niewykonalne dla tych matołów (wideo)

Type R Limited Edition z numerem 001 ma przejechane tylko 26 kilometrów i jest szansa, że wartość auta jeszcze z czasem wzrośnie. Chociaż nie wydaje nam się, żeby można było na nim zarobić dużo więcej.